Говоримо Адріатика думаємо – Хорватія Море острови гостинність

У цих благословенних місцях любили відпочивати знаменитості. Сьогодні їх змінили російські туристи. Маленька країна Хорватія - частина колишньої Югославії, край благодатний і благословенний. Адріатичне море по-хорватські називається Ядран. Це і є головне багатство Хорватії, адже країна витягнулася уздовж його красивого побережжя на цілих 1777 кілометрів! Навряд чи хто-небудь зможе точно визначити колір Адріатичного моря. Іноді воно темно-синє, іноді зеленувато-блакитне, іноді переливається тисячею відтінків. У цій бірюзовій пишності острови налічуються сотнями, а острівці - тисячами.
Якщо ж перейти з поетичної мови на мову математики, то вийде 1185 островів, острівців і скель, з яких тільки 67 населені. Зате мисів і бухт не перечитати.
Країна з тисячолітньою історією, Хорватія тільки на початку 1992 року була нанесена на політичну карту Європи. Але її курорти вже давно притягали численних поклонників сонця, невинно чистого моря і просторих пляжів. Були серед них і письменники з світовими іменами: Агата Крісті, Джек Лондон, Ежен Іонесько. Подорожували по Хорватії лорд Байрон і Жюль Верн. Чехов описав курортне життя на Опатійськой Рів'єрі в розповіді «Аріадна», а Бернар Шоу був в захопленні від краси Шибеника. Хорватія завжди жила доходами від туризму. Потік відпочиваючих не зменшується і до цього дня. Особливі багато німців, австрійців і італійців. Недаремно мало не на кожному будинку висять таблички: «Здаються кімнати».
До речі, зняти приміщення можна дуже не дорого, за 8-10$.
Оцінили краса Хорватії і наші співвітчизники. А для того, щоб їм легше було орієнтуватися в "хорватській географії", ми розповімо про деякі популярні курортні місця. Почнемо з островів.
Острів Крк. Хтось називає його зеленим, а хтось - золотим. Перші оцінюють багатства природи, других ваблять пам'ятники культури, що збереглися: мозаїки римських лазень, унікальні стародавні хорватські церкви і картини венеціанських майстрів. Протягом довгого часу Крк був центром хорватської писемності, тому тут знаходиться один з перших письмових пам'ятників - знаменита Башчанськая таблиця. Город-крепость Врбник - місце, особливо улюблене художниками. Там і зараз можна зустріти безліч розписаних глаголіцей каменів. Але і крім культурної програми, на острові є чим зайнятися: тенісні корти, волейбольні і баскетбольні майданчики, різні види водного спорту.
Ресторани, бари, численні кафе пропонують багатий вибір національних блюд, а також блюд, типових тільки для цього регіону. Курорт Малінська розташований в широкому вигині бухти на західному побережжі острова Крк. Захищений від східних вітрів, це містечко, потопаюче в тіні середземноморської рослинності, надасть вам прекрасну можливість для прогулянок. Всього у 10 хвилинах ходьби від міста розкинувся курорт Халудово, в якому відпочиваючі знайдуть великий вибір спортивних центрів, барів, танцювальних майданчиків, а також дивовижний пляж.
Рибальське селище Довбешка розташований на широкому вигині бухти в південно-східній частині острова Крк, прямо навпроти острова Рабинь, в самому кінці живописної долини Башчанська Драга. Відпочиваючі цінують це місце перш за все за дивовижний галечний пляж, який огинає всю бухту і тягнеться більш ніж на два кілометри.
Архіпелаг Корнати - це лабіринт морських каналів і островів. Згідно легенді, він утворився з жмені скель, які залишилися у Бога після створення світу. Не довго думаючи, Бог шпурнув їх в морі і за традицією, яка сформувалася у нього за сім днів творіння, вирішив, що це добре. Цю версію підтверджує і знаменитий скептик Бернард Шоу. «Боги хотіли якось відзначити свої творіння і в останній день із сліз, зірок і дихання створили Корнати», - сказав він. У цей самий розгалужений архіпелаг Адріатичного і Середземного морів входить 140 островів.
Ближче на південь Хорватії острівні фарби стають яскравішими, акварель змінялася маслом. У Трогире, своєрідній крихітній Венеції, був знайдений грецький барельєф VI століття до нашої ери із зображенням бога Каїроса. Навпроти Спліта, міста незвичайної гармонії, розташувався третій по величині острів Адріатики - БРАЧ. Відвіку білий камінь з цього острова використовувався при будівництві. З нього складний і занесений ЮНЕСКО в список пам'ятників світової культурної спадщини палац Діоклетіана в Спліте, і Білий дім у Вашингтоні. А на півдні острова розташований туристичний символ Хорватії - незвичайної краси білий галечний пляж Златні Рат (Золотий мис).
Цей пляж, як жива істота, услід за вітром і хвилями може переміщатися то в одну, то в інший бік.
На південь від Брача тягнеться Хвар - один з щонайдовших островів Адріатичного моря. Це острів винограду, маслин, лаванди і численних джерел. До того ж він рекордсмен по кількості сонячних днів в році і при цьому по великій кількості прохолоди. Тут був виявлений найстаріший в Європі барельєф із зображенням корабля і знаходиться перший, побудований в 1612 році, суспільний театр Європи.
А ось на островах Паклени невеликі лісисті пляжі уподобані в основному нудистами. Говорять, початок цієї традиції поклав не хто інший, як британський монарх Едвард VII, який, знаходячись на острові Рабинь з своєю обраницею американкою Уолліс Симпсон, першим покупався без одягу. На островах немає нічого, що могло б налякати відпочиваючих (хоча «паклені» по-хорватські означає «пекельний»). Вони справді прекрасні, а жахливу назву отримали по назві вару, яким місцеві жителі смолили кораблі.
Більше всього пам'ятників і легенд, поза сумнівом, зберігає острів Корчула, за переказами, заселений ще в XII столітті до нашої ери троянським героєм Антенором. Античні письменники згадують місто Корчира Меланія, засноване грецькими колоністами з Кнідоса. Латинський варіант назви острова - Корчира Нігра - означає Чорна Корчира і відбувся від великої кількості на острові густих лісів. Саме на острові Корчула народився легендарний мандрівник Мазко Порожнисто. До речі, найстаріший із статутів далматінськіх міст, Корчуланській статут 1214 року, першим в Європі заборонив работоргівлю.
Напроти знаменитого міста-музею Дубровника лежать острови архіпелагу Елафіт, там панує, по виразу німецького метеоролога Володимира Кноппена, «клімат маслин». Кам'янисте морське дно тут покрите зеленими, червоними і коричневими водоростями, а море багате білою рибою, раками і устрицями, яких багато хто вважає кращими в світовій книзі гастронома. Але мають рацію і ті, хто вважає за краще цим стравам дуже смачну ягнятіну з острова Црес, яка із-за трохи солоноватого смаку трави на пасовищах має неповторний аромат. А сирий з острова Паг, поза сумнівом, може змагатися з кращими французькими сирами.
Роблять його з овечого молока, протягом витримки кілька разів промазуючи оливковим маслом, що і надає йому унікальному смаку.
Півострів Істрія розташований між Трієстськім затокою і протокою Кварнер. Корінні жителі півострова - хистри - пробавлялісь у далекому минулому нелегким піратським ремеслом, поки їх не підкорили римляни. Нинішні туристські центри Пулу і Пореч - колишні римські колонії. До цих пір поблизу їх берегів знаходять амфори, якими буквально забиті місцеві музеї. Пулу, адміністративний центр Істрії, туристи активно відвідують ось вже друге сторіччя. Багато хто приїжджає сюди подивитися на пам'ятники римської культури, наприклад, арену, що чудово збереглася, яку побудував племінник Цезаря. Цей місцевий «Колізей» займає третє місце в світі по величині.
Істрія завжди була ласим шматочком в Адріатиці, тому вона без кінця переходила з рук в руки. То вона належала Венеціанській республіці, то Франції, потім відходила по черзі до Австро-Угорщини, Італії, Німеччини, Югославії і, нарешті, Хорватії. Більшість міст півострова до цих пір зберегли своя середньовічна зовнішність. Міста-курорти Пореч, Ровінь, Умаг, Новіград повні чарівності. Зовні вони трохи схожі один на іншій - ці стародавні міста розташовані на півостровах, що далеко вдаються в морі, - але в кожному з них своя родзинка. Візитна картка Пореча - це базіліка святого Евфразіуса з чудовими мозаїками, побудована ще в VI столітті. Вона внесена до списку світової культурної спадщини.
Символ Ровіня - церква святий Еуфемії. Поряд з цим чарівним містечком в морі розташовані безліч маленьких живописних острівців. Один з них, за красу названий Червоним, навіть збирався придбати чемпіон світу по шахах Гарі Каспаров.
До речі, в Істрії, в семи кілометрах південніше Пореча, розташований один з найбільших в Хорватії і в Європі курорт натуристів - Naturist Camp. Пляж оточений віковою дібровою. Поряд чудові рибальські села. Багато мінімаркетів, затишних ресторанчиків, ігрових майданчиків для дітей. Натуристи не дарма вибирають Хорватію: вже вони-то знають толк в природі!
У західного побережжя півострова Істрія розташований архіпелаг Бріоні, куди входить два великих і дванадцять маленьких островів. З початку ХХ століття вони були місцем відпочинку державних мужів зі всього світу. Дійсно, острови Бріоні - шматочок раю на землі. Уявіть собі: чистісіньке море, особливий мікроклімат, багата рослинність, фрагменти давньоримських споруд і маленькі витончені косулі, що вільно гуляють по острову. Тут обожнював відпочивати Іосип Броз Тіто. Радує відпочиваючих і великий зоопарк, де разниє жівотниє- слони, жирафи, буйволи, антилопи та інші - живуть в природних умовах на великій обгородженій території, а туристів возять по заповіднику на стилізованих автопоїздах.
Діти (та і дорослі) бувають в захваті!.
На схилі горба над річкою Мирної притулилося, як випливає з путівника, найменше в світі місто Хум. Вечірній Печер підкорить вас своєю святковістю і атмосферою загального курортного щастя. Порізане скелястими бухтами побережжя навколо Печера забудоване базами відпочинку і готелями, в яких є все, що потрібне для пляжних розваг. Можна узяти напрокат яхти, скутери, велосипеди, водні лижі, спорядження для підводного плавання.
.Хорватия - той благословенний край, в який, побувавши одного разу, обов'язково повертаються. Я випробував це на собі

Джерело: saga.ua


0 Відгуків на “Говоримо Адріатика думаємо – Хорватія Море острови гостинність”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук